Testlerimiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç altı kontrol testimizde, otomobilinizin altındaki yağ kaçaklarına, alt takım kusurlarına, aracın şasesinin ve alt takım parçalarının herhangi bir darbe alıp almadığına detaylı bir şekilde bakılır. Gözlemlenen herhangi bir sorun olursa araç sahibi ve alacak kişiye araç liftte iken tespit edilen arıza, hata ve kusurlar detaylı bir şekilde izah edilerek bilgilendirilmede bulunulur.

Kontrol edilen yerler Airbag, iç konsol ve torpido, kornanın çalışıp çalışmadığı, direksiyon, emniyet kemeri, Klima ve ızgaralar, cam ve ayna motorları, direksiyon iç mafsal boşluğu, döşeme ve aksesuar, vite, el freni, koltuklar var ise koltuk ısıtmaları, silecek ve far kontrolleri, iç aydınlatma, kalorifer ve kilit sistemi.

Aracınızdaki ön farlar, ön sinyal lambalarının düzgün çalışıp çalışmadığı, arka farlar, arka sinyal lambaları, arka stop lambaları, iç aydınlatmaları vearacınızın modeline göre diğer aydınlatma elemanları, güvenli bir sürüş sağlayan dış aydınlatmaların ve iç aydınlatmaların kontrolleri yapılmaktadır.

DYNO testi gelişmiş dinamometre test cihazlarıyla yapılan, aracın o anki motor performansını oransal veri ölçülüp yormlandığı ve raporlandığı testtir. Yaptığı ölçüm ile motorun o anki ürettiği torku ve beygiri hesaplayarak güç kayıplarınıda raporlar. Bu test sadece aracın ürettiği gücü ölçer. Dyno testi ile motordn aktarılan gücün tekerlere nekadar üretildiği konusunda fikir sunulmuş olur.

Fren pedalı sertleşene kadar pompalanır ve basınç korunur. Debriyaj pedalına basılır ve motor çalıştırılır. Freni pedalı yavaşça düşmeye başlayacaktır, bu araç fren sisteminin doğru çalıştığını gösterir. Eğer pedal düşmeye devam ediyorsa fren hidroliği değişimi gerekebilir. Fren basıncın korunur ve el freni kontrolüne geçilir. El freni indirilir ve ön paneldeki ilgili lambanın söndüğü kontrol edilir. Açık kalırsa fren hidroliği seviyesinin düşük olabileceğini veya fren balatalarının takılabileceğini gösterir

Aracın kaportasında, çamurluklarında, kaput, bagaj ve tavanında tadilat, boya, lokal boya yada değiştirilmiş parça olup olmadığına bakılarak bu bilgilerden yola çıkarak aracın geçmişinde kaza yada tamirat görüp görmdiğini anlamamıza yarar.

Lastik ekspertizinin önemi lastiklerin diş derinlikleri lastiğin durumu kontrol edilerek standart değerlere uygun bir bir raporlama yapılır. lastiklerin sağlıklı olması sürüş testinden frenleme sisteminde oldukça önemlidir. Raporlama kısmında elektronik ortamda aldığımız veriler raporlama alanına gönderilerek tüm değerlendirilmeler yapılır ve müşteriye gönderilir. Yenimahalle oto ekspertiz ile yapılan lastik kontrolleri;

Araç lifte kaldırılır. Alt kısmı bilirkişiler tarafından incelenir. Aracın alt kısmından bir darbeye maruz kalıp kalmadığı, ön takımında bir problem olup olmadığı kontrol edilir.
Aracın yağ ve egsoz kaçakları tespit edilerek ileride oluşabilecek  sorunlar sizlere bildirilir.